Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Díky.

A jak staré měly být ty testy AG/PCR 24/48h nebo 48/72h jako pro vstup do země?

0 Citovat

floodland napsal(a):

No a co je ta tom špatně? Timatic obsluze na letišti správně ukáže, že není nic potřeba a to jestli někdo musí do karantény určuje odkud se do Holandska přijíždí. Já to v případě Timaticu chápu tak, že Departure country je země odletu, ale nemusí to být země, z které se cestuje. Ta může být na rozdíl od nás v high risk seznamu.

Pokud je Timatic pro leteckou dopravu, pak nemá proč zobrazovat karanténu. Ta přece letecký personál nemusí zajímat.

Kdyby napsali, že se karanténa může týkat některých cestujících, bude to cajk. Ale napsat, že se to týká většiny lidí s CZ občanstvím a odletem z CZ, tak je to naprosto špatně a neodpovídá to podmínkám NL.

0 Citovat

Ano, ta doplňující informace není ideálně formulována, ale i tak se mohou CZ občané odlétající z CZ dostat do karantény. Spíš mě zajímá, jestli lze v případě karantény odcestovat před jejím ukončením.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Promiň torpy68, ale ty jsi opravdu méně chápavý jedinec. Otevři si stránky Ryanairu, podívej se na podmínky vstupu do Švédska a napiš mi co tam vidíš. 

Jinak pokud si myslíš, že handlingová společnost získává informace o pravidlech pro vstup z veřejných stránek Ryanairu, tak je fakt zbytečný, abych tady ztrácel čas s vysvětlováním čehokoliv. 

Doobeda tam tie podmienky boli pisane este inak. Teraz je to uz zmenene tak ako to ma byt. Aj na ten odkaz na svedske stranky tam je upozornenie.

A ty si myslis, ze kazdy bezny cestujuci v tejto blaznivej dobe vie, ze existuje nejaky Timatic?  Bezny cestujuci kukne stranky MZV. Stranky krajiny do ktorej cestuje, a stranky leteckej spolocnosti. A predpoklada, ze podla toho sa budu na letisku aj chovat. Nemusi ho zaujimat odkial kto berie informacie.A tu sa  viditelne nechovali, co Ryanair aj priznal. Ak by postupovali na letisku spravne, tak by sa Ryanair tak neponahlal s odskodnenim.

 

0 Citovat

No negative test result or self-quarantine required

If you are coming from a country where the risk of contracting COVID-19 is low (a safe country) you do not need to show a negative test result. You are also not required to self-quarantine when you arrive in the Netherlands. 

https://www.government.nl/topics...list-entry

A mě dost zajímá, zda tohle bude KLM / člověk na přepážce dodržovat, nebo se vytáhnou s požadavkem na test, protože v KLM TravelDoc tato informace chybí. https://klm.traveldoc.aero/

Myslíte, že ukázat TipMatic nebo FAQ stránky KLM je postačující?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Díky.

A jak staré měly být ty testy AG/PCR 24/48h nebo 48/72h jako pro vstup do země?

 

24 hodin platí ten AG test

0 Citovat

Jezdím co druhý víkend vlakem do Norimberku. Ani po cestě vlakem, ani v restauraci po mě testy nechtěli nikde.

 

Michal napsal(a):

Díky.

A jak staré měly být ty testy AG/PCR 24/48h nebo 48/72h jako pro vstup do země?

0 Citovat

mikir napsal(a): Chapes asi, ze se v 64  nepotrebuju ozrat v baru ani tam sledodovat  tanecnici u tyce  nebo si tam domlouvat ze socialni pracovnici  hratky   

Prozradím ti malé tajemství. Do klasického baru se obvykle  nechodí dělat ani jedno z výše uvedeného. Nepleť si nálevnu někde za haldou den   po výplatě s něčím, co jsi asi sám nikdy nezažil. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

 

Prozradím ti malé tajemství. Do klasického baru se obvykle  nechodí dělat ani jedno z výše uvedeného. Nepleť si nálevnu někde za haldou den   po výplatě s něčím, co jsi asi sám nikdy nezažil. 

Neboj  bar jsem zazil navic ziju 20 let v Irsku a to asi uznas ze irsky pub je jiny level  a ona i ta nalevna za haldou  muze byt fajna  hlavne jak Banik vyhraje  -))  No a jinak horska chata  kde jsem jednu dobu delal spravce  a pak na kopci vlekare  ma taky  neco do sebe  

V  klasickem baru  se domlouva vysoka politika a kseftiky co ? Tak jsi to myslel ze ?  

0 Citovat

1) Aktuálně v Italii potřebuju pro vstup do vnitřních prostor restaurací test, anebo ne? Bez ohledu na očkování, které nemáme? Ať vím, zda budeme jíst jako lidé, nebo jen street food?

2) Starosta Kampánie nařídil nosit roušky i venku. Venku a popř. v restauraci, nebo také letiště… stačí chirurgické roušky, anebo respirátor?

0 Citovat

Letěli jste někdo v nedávné době s KLM z Prahy? Vyžadovali před naloděním potvrzení o očkování či testy?

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Před nějakou dobou se tu řešilo, který den jste považování za plně očkované po druhé dávce a konsensus byl, že až 15. den. V Holandsku se píše:

Proof of vaccination is valid immediately after full vaccination. From 10 July 2021, proof of vaccination will not be valid until 14 days after full vaccination.

Teď jsem si otevřel Tečku a v detailech očkování se píše, že je platná už zítra, tedy 14. den. Je tohle názor platný v EU nebo jen v CZ? To že mi bude svítit zeleně Tečka, mi nepomůže, když zahraničí aplikace načte QR kód a bude mít jiné nastavení, co je "14 dnů po očkování".

Tečka je dneska opravdu zelená. Na očkovacím certifikátu je datum bez času. A nikde přesný popis této hraniční situace.

0 Citovat

Vyžadovali... Jen doporučuji, pokud letíš dál, dobře prověřit a zařídit se dle požadavků cílové země a nespoléhat na agenta KLM v PRG.

0 Citovat

Leoš: V německé aplikaci ukazuje plně naočkovaný až 15tý den.

0 Citovat

Díky speedy.

Dneska byly ATG testy v okolí obsazené nebo pozdě, tak spoléhám na Timatic, který píše, že testy ani očkování není třeba.

0 Citovat

Ahoj ve spolek. Prosím zkušené o radu a názor konkrétně s letem do Itálie z Prahy a zpět a s předkládáním výsledku testu.

1/ Musí mít výsledek testu QR kód, tzn. musím ho stahovat z ocko.uzis.cz(tecka, apod.), nebo stačí papírové anglické potvrzení z testovacího místa, které dostanu na místě (bez QR)? To v případě antigenního testu.

2/ Letím na otočku, když bych si udělal PCR test a zpět budu do 72hod. od jeho provedení, mohu ho použít i na prokázání bezinfekčnosti pro cestu zpět, nebo musím mít test z Itálie, resp. si ho udělat do 5 dnů u nás? Děkuji.

0 Citovat

Lukáš Nagy napsal(a):

1) Aktuálně v Italii potřebuju pro vstup do vnitřních prostor restaurací test, anebo ne? Bez ohledu na očkování, které nemáme? Ať vím, zda budeme jíst jako lidé, nebo jen street food?

2) Starosta Kampánie nařídil nosit roušky i venku. Venku a popř. v restauraci, nebo také letiště… stačí chirurgické roušky, anebo respirátor?

 

3) Nějaké doporučení, kde si uděláme v Neapoli antigen testy zdarma, anebo za nižší cenu? A je nutno se objednat?

 

up

0 Citovat

Nepotřebuješ a nikdo to nenosí ani venku, já používám celou dobu hadrovou roušku a nikdo mi nikdy nic neřekl... Všechna ta opatření jsou takový bububu, ale skutečnost je pak uplne jiná 

0 Citovat

Na vlakové stanici Napoli Centrále je stánek červeného kříže, kde dělají antigenní testy zdarma. Objednávat se nejde, musíš si vystát řadu, tak s tím počítej.

0 Citovat

V Miláně taky

0 Citovat

Jj prakticky na všech velkých vlakových nádražích. https://cri.it/tamponi-rapidi-gratuiti/

0 Citovat

Ahoj, jdu si sem pro uklidneni 😀 zitra letim zpet s Wizzair z Dubrovniku do Vidne. Podle vsech dostupnych informaci mi staci prvni davka Comirnaty (od te ubehlo cca 35dni). Nicmene pri ceste sem, z Vidne do Dubrovniku, s Ryanair, po me chteli i neg. test, ktery jsem nastesti mel. Nemam tuseni proc to chteli, kdyz vsechny oficialni weby Rakouska a Chorvatska tvrdi, ze prvni davka vakciny staci. Tk nevim jestli to byla prehnana pracovitost pracovnika Ryanair nebo nejaka pro me neviditelna vyjimka. 

0 Citovat

Ryanair vlastní požadavky nemá, vždy se odkazuje na podmínky vstupu daného státu. Proč tě nechtěli pustit netuším, protože ta první dávka očkování +22/-42 je uvedena i v Timaticu. Ale víš jak to je... 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Jj prakticky na všech velkých vlakových nádražích. https://cri.it/tamponi-rapidi-gratuiti/

 

Jen nechodit na poslední chvíli, může tam být dlouhá fronta a klidně před 13h vám řeknou, že už další lidi neberou.

0 Citovat

A muzu se jeste zeptat jak to bude probihat potom? Dostanu po testu papirove potvrzeni s QR kodem, kdyz reknu ze chci v anglictine a bude mi to stacit pro let do PL? 
Nebo jeste nekde na internetu stahnu do mobilu?

0